U Sarajevu je 17. i 18. studenog, u organizaciji Olimpijskog komiteta BiH, organiziran Prvi seminar sportske medicine.
Seminar je otvorio predsjednik OKBiH Marijan Kvesić, a kroz četiri sesije u dva dana obrađeno je 19 aktuelnih tema iz sportske medicine.
U Rovinju se održao 9. Kongres Međunarodne Akademije za Manualnu Mišićnokoštanu Medicinu. Na kongresu je sudjelovao fizioterapeut SBN Denis Dobravac.
Liječnik naše bolnice Dr. sc. Damir Štifanić dr. med. - spec. anesteziolog nalazi se u Lugano na 36. Kongresu Europskog društva za regionalnu anesteziju i terapiju boli.
U Barceloni se od 13.-15.05.2017. održao 26. po redu kongres Sportska rehabilitacija i traumatologija u organizaciji FIFA i Isokinetica.
I ove godine učenici 4.razreda Medicinske škole u Rijeci smjer fizioterapeutski tehničar u pratnji nastavnice stručnih predmet posjetili su našu bolnicu.
Od 13.-15.05.2017. u Barceloni se održava 26. međunarodni kongres Sportska rehabilitacija i traumatologija. Za studente Fakulteta zdravstvenih studija osiguran je poseban popust.
Na simpoziju ''Duboka venska tromboza u abdominalnoj onkološkoj kirurgiji'' u organizaciji Hrvatskog društva za digestivnu kirurgiju održanom u Poreču od 25. do 27.11. fizioterapeut Specijalne Bolnice za ortopediju dr. Nemec,
Specijalna Bolnica za ortopediju i opću kirirgiju dr. Nemec razvila je suradnju s jednom od najpoznatijih i najboljih bolnica svijeta, klinike Mayo.
Anestezija je stanje u kojem tijelo ne osjeća kiruršku traumu. Pogledajte video u kojem anestezijolog Specijalne Bolnice dr. Nemec, dr. sc. Damir Štifanić otkriva što je anestezija, vrste anestezije te moguće komplikacije i saznajte kako se pripremiti za operaciju.
Kao članica Klastera zdravstvenog turizma Kvarnera, Specijalna bolnica dr. Nemec sudjeluje na sajmu Senior mässan posvećenom populaciji treće životne dobi.
Sportske organizacije diljem svijeta sve više prepoznaju važnost prevencije sportskih ozljeda. Svjetska nogometna organizacija FIFA je među prvima prepoznala važnost prevencije sportskih ozljeda i razvila program za zagrijavanje pod nazivom FIFA 11+ kako bi se smanjile ozljede no...
Specijalna bolnica dr. Nemec ide u korak s najnovijim dostignućima
Od 01.10.2016. svoju profesionalnu karijeru u Specijalnoj bolnici
Nakon dvotjedne ljetne stanke, bolnica dr. Nemec je u utorak ponovo